Žádost o ruku patří mezi zásadní okamžiky každého z nás. Ať už na ni netrpělivě čekáte ze strany partnera nebo naopak sbíráte odvahu k tomu, abyste se před svou milou vyslovili. A výběr dokonalého zásnubního prstene, který bude prsteníček vaší vyvolené zdobit po celý společný život, byste určitě neměli brát na lehkou váhu.

Na jaký kov vsadit?

Ideální materiál by měl být první indicií při výběru zásnubního prstýnku. A co si budeme nalhávat, většina žen bezesporu ocení zejména zlaté zásnubní prsteny. Ty můžete vybírat hned ve třech barevných variantách nebo jejich kombinacích. Pokud je váš rozpočet ovšem na trošku nižší úrovni, nezoufejte. Vybírat můžete zásnubní prsteny z dalších kovů, kterými rozhodně nic nezkazíte. Pojďme si tedy společně projít drahé kovy a jejich alternativy.

Zlaté zásnubní prsteny

Jak už jsme zmínili, zlaté zásnubní prsteny jsou jednoznačně nejvyhledávanější variantou a zároveň sázkou na jistotu. Jen málokterá žena odolá jejich třpytivému lesku, a pokud jsou ještě doplněny o zářivý diamant, máte vyhráno. Zásnubní prsteny ze zlata jsou navíc ideální investicí, která ani po letech neztrácí svou hodnotu. Cena zlata spíše naopak neustále stoupá.

  • Zásnubní prsteny z bílého zlata jsou jednoznačně nejprodávanější. Lesk a chladný tón bílého zlata byl dříve oblíbený zejména mezi mladšími generacemi, v dnešní době si ovšem získává čím dál větší obecnou přízeň. Vybírat můžete zásnubní prsteny z bílého zlata s diamanty či briliantové prsteny, krásně na nich ale vyniknou i další drahé kameny či levnější zirkony.

  • Zásnubní prsteny ze žlutého zlata jsou zkrátka nesmrtelnou klasikou. Teplé tóny žlutého zlata krásně doplní opálenou pokožku a díky výraznému kontrastu na nich dokonale vyniknout drahé kameny. V nabídce můžete najít klasické briliantové prsteny, ale také zásnubní zlaté prsteny s modrým topazem nebo cenově dostupnými zirkony a laboratorními diamanty.

Zásnubní prsteny žluté zlato

  • Zásnubní prsteny z růžového zlata jsou méně obvyklou, ale zároveň velmi zajímavou variantou. Ne každému však sluší hřejivý růžový odstín. Pokud tedy vaše partnerka není vyloženě něžná a romantická duše nebo pokud již nemá šperky z růžového zlata, doporučujeme vsadit raději na jistotu.
  • Zásnubní prsteny z kombinovaného zlata, jak již název napovídá, jsou tvořeny kombinací výše zmíněných barev. Vybírat tak můžete originální zlaté zásnubní prsteny z bílého zlata doplněné o něžné tóny zlata růžového nebo hřejivý nádech žlutého zlata.

Zásnubní prsteny z dalších kovů

Nemůžete si dovolit finančně náročné zásnubní prsteny ze zlata? Nezoufejte, láska se penězi stejně vyjádřit nedá. A pokud vás vaše vyvolená skutečně miluje, bude pro ni levnější varianta dostatečným důkazem vaší lásky.

Vybírat tak můžete zásnubní prsteny ze stříbra, které i se zářivým zirkonem koupíte za pár set korun. Vaše partnerka ovšem bude muset být na prstýnek mnohem opatrnější, zásnubní prsten ze stříbra je totiž náchylný k deformaci nebo poškrábání. Přestože jsou všechny stříbrné prsteny v nabídce Zlatnictví Helios opatřeny vrstvou rhodia, časem mohou ztrácet na svém lesku. Rádi se ovšem po čase postaráme o jejich dodatečné leštění či úpravu.

Zásnubní prsteny ze stříbra

Další možností jsou méně běžné zásnubní prsteny z chirurgické oceli, která se taktéž vyznačuje nízkou pořizovací cenou. Zároveň je velice odolná a pevná, nemůžete však počítat s její budoucí hodnotou, jako je tomu u zlatých prstenů.

Jak vybrat zásnubní prsten?

Pokud již máte jasno v požadovaném materiálu, je na čase si uvědomit, jak velkým drahým kamenem chcete svou milou potěšit. Ideální variantu a snem většiny žen je samozřejmě zlatý prsten s diamantem, který jde vidět ze vzdálenosti několika metrů. Ne vždy je ovšem finanční situace partnera tak příznivá a pro spoustu aktivních žen by mohl být velký drahokam omezující přítěží. Zásnubní prsteny s malými kamínky tedy rozhodně patří k nejprodávanějším a věřte tomu, že malý diamant potěší rozhodně více, než překážející velký zirkon. Také diamanty a další drahokamy navíc mají svou stálou hodnotu.

Ceny zásnubních prstenů

Obecným pravidlem je, že hodnota zásnubního prstenu by se měla rovnat třem měsíčním platům. Ne pro každého je ovšem reálné zaplatit za prsten tento finanční objem. A v dnešní době již naštěstí velikost kamene a cena prstenu povětšinou roli nehraje.

Přestože můžete vybírat levné zásnubní prsteny ze stříbra nebo oceli v rámci pár set korun, pokud chcete svou partnerku skutečně potěšit, vyčkejte a přišetřete o trošku více. Zlaté zásnubní prsteny, které mají skutečnou hodnotu, ve zlatnictví Helios pořídíte již od necelých 2 000 Kč. A věřte tomu, že vaši vyvolenou potěší mnohem více.

Zlaté snubní prsteny s diamanty

Pokud jste připraven obětovat i částku mírně vyšší, můžete se rovnou poohlédnout po zásnubním prstenu s diamantem nebo dalšími drahými kameny. Pořizovací ceny zde začínají zhruba na 4 000 Kč, na míru vám zase můžeme vyrobit i dražší varianty s mnoha kameny v řádech desetitisíců korun.

Luxusní zásnubní prsteny na míru

Kde se nosí zásnubní prsten?

Máte připravenou perfektní žádost o ruku, ale nejste si jistí, na který prst pak své drahé prsten navléknout? Jedná se samozřejmě o prsteníček. Přesněji prsteníček levé ruky. Tato tradice pochází již z dob starého Egypta, kde se tradovalo, že právě z prostředníčku vede žíla lásky až k srdci.

Mnoho mužů se nesprávně domnívá, že zásnubní prsten žena nosí pouze po dobu zásnub a po svatbě skončí v šuplíku. Omyl, většina žen samozřejmě zásnubní prsten nosí i nadále. Buďto na prostředníčku pravé ruky nebo stále na tom levém spolu se snubním prstenem. Ve zlatnictví Helios vám tak rádi vyrobíme k zásnubnímu prstenu i prsteny snubní, tak aby odpovídaly designově a navíc se vedle sebe hezky hodily.